piątek, 3 lutego 2012

Japonia / Chiny - nowy trend

Cześć. Dzisiaj taki coś nietypowy temat, ponieważ ... o Japonii i o Chinach. Zauważyłam, że stały się one bardzo popularne. Wiele blogów pisze o daniach chińskich, japońskich typu chociaż by sushi.
Kiedyś uważałam osoby interesujące się Japonią za oryginalne, lecz teraz to jest jednym słowem plaga. Wszyscy od razu oglądają anime, jedzą pocky, sushi, uczą się języka Japońskiego. To takie tępe, kopiować za jedną osobą ... to na moje kradzież życia osobistego tej osoby co interesuje się Japonią. Postawmy sprawę taką. Na pewno wiele z was zna niesamowitą Ankyl. Ankyls.blogspot.com Jest ona na prawdę niezła. Uczy się Japońskiego i interesuje się kulturą Japońską. Jej na prawdę wierzę, bo ona interesuje się tym od dawna. Jak jej blog stał się bardzo popularny od razu ... wszyscy :
- tak samo się ubierają,
- taki sam wygląd bloga,
- takie same zdjęcia,
- to samo jedzą.
Czy to jest normalne? Chcecie ukraść jej wizerunek? Ona jest sobą i ona siebie nie musi zmieniać.
Wy jeżeli chcecie zaistnieć powinniście być tylko i wyłącznie sobą...
"...Nie staniesz się pupularna/y nie będąc sobą..." - kierowane to ludzi nie mających własnego poczucia wartości. Od razu nie mówię, że wszyscy odgapiają od Ankyl. Niektórzy na prawdę się interesują Japonią i Chinami - doceniam to. Ale niektórzy ... i większość to tylko pseudo fani kultury Japońskiej.

Japonia - Tokyo
źródło - grafika google
http://zwierciadlo.pl/wp-content/uploads/2011/10/EAST-SHINJUKU-TOKYO-JAPAN.jpg


Chiny 
Źródło - grafika google
http://www.multita.com.pl/RCAZ/3/country/large/chiny.jpg 

Postanowiłam dać inspiracje Japonek ; )

http://data.whicdn.com/images/12332706/tumblr_los04rCDwC1qcshiso1_500_large.jpg?1311419134 
http://i53.tinypic.com/ay7y4k.jpg 

http://data.whicdn.com/images/20538713/cute-asian-hair-long-brown-wavy-bangs_large.jpg 
http://25.media.tumblr.com/tumblr_lvahwcSWOb1qgs4gbo1_500.png 
http://image.zoneza.com/images/86136151094-attachment.jpg Źródło : Grafika google

Na moje Japonki są znacznie ładniejsze. Mają śliczne oczy. Chinki mają bardziej skośne i jakoś nie przypadły mi do gustu, lecz przyznam że znalazłam kiedyś b. ładną Chinkę jak szukałam Japonek ; ]

~ ` Do następnej! 4 komentarze:

pamietnik-jessiki.blogspot.com pisze...

Zgadzam się z wszystkim.
Na dodatek ja też uwielbiam bloga Ankyl. - Ona jest inspirująca. Może dlatego tyle ludzi chce być nią.
Ja uważam, że ona jest na serio niesamowita. : )

Aśka pisze...

Znam Ankyl i bardzo ją lubię, podziwiam za wytrwałość. Ale nie rozumiem ludzi, którzy oskarżają wszystkich w około że odgapia od Ankyl.. może każdy ma swój styl i akurat szczerze lubi Japonię.. Ale widziałam blogi kropka w kropkę odgapione od Ankyl, a właściciele tych blogów wypierają się, że nieprawda.. a opis taki sam, posty o tej samej tematyce.. brak słów:) pozdrawiam!

FotoManiak pisze...

Zapraszam do obserwacji mojego nowego bloga

http://thoughts-tangled-in-pictures.blogspot.com/

Lilianka pisze...

Hmm... ja nie uważam, że wszyscy, którzy się interesują Japonią/Chinami to od razu zgapiają. Może właśnie, po zobaczeniu jakiegoś bloga, zaczęło ich to naprawdę interesować? Jeśli czegoś by nie lubili, to by tego nie robili...

Co do tych Japonek. Naprawdę lubię jak sie ubierają, mają fajny styl. ;d Ale na codzień tak w większości nie wyglądają (nie chodzi o ubrania). Te oczy naprawdę są skośne i dosyć małe, tylko one zakładają soczewki i sama widzisz jak mocno są wymalowane. Ale i tak wyglądają bardzo ładnie. :)


http://szafa-aleksandry.blogspot.com/